Рекламне оголошення

Ви можете розмістити оголошення в цьому місці за 25 грн.

Головний редактор

Головний редактор

Четверо малих дітей згоріли у хаті заживо

Від цього офіційного повідомлення про трагічну, надзвичайну подію в селі  Драбівці Золотоніського району, що сталася ввечері минулої неділі, 17 грудня, мороз іде поза шкірою і волосся піднімається дибки. Важко повірити й усвідомити, що в глинобитній хаті заживо згоріли четверо малих дітей віком від 8-ми й до 1 року й три місяці, яких самих залишила, замкнувши двері, молода мати й пішла у своїх справах. «В диспетчерську Золотоніської ДПРЧ №8 повідомлення надійшло о 19.20 17.12.2017 р. про пожежу в житловому будинку по вулиці Набережна в селі Драбівці в домоволодінні Тетяни Т.,  1990 року народження. На місце події  пожежний караул прибув о 20.29. Глинобитний будинок розміром 6х10 метрів із шиферною покрівлею був охоплений полум’ям, з вікон валував густий дим, стріляв шифер. Гасіння пожежі організували двома стволами, гасячи вогонь і для забезпечення пошуків потерпілих. Адже сусідка, котра зателефонувала на службу 101, наголошувала, що в хаті можуть бути четверо малих дітей. Крім великої пожежної машини вогонь  допомагав приборкувати ще менший автомобіль з пожежної частини та машина сторожової охорони із сусіднього села Скориківки. О 21.20 вогонь локалізували, а о 22.07—пожежу ліквідували. На місці пожежі виявлено трупи чотирьох дітей: Яни, 12.01.2009 р.н., Сергія, 19.09.2013 р.н., Ірини, 4.09. 2014 р.н., Андрія,30. 08. 2016 р.н.

  Вогнем знищено  покрівлю на площі 60 метрів квадратних, перекриття на площі 30 м2., підлогу на площі 10 м кв. Величина збитків встановлюється. Причина пожежі - порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей. Винуватець - господарка.

На цю надзвичайну пригоду черговий караул виїздив разом з начальником пожежної частини Вадимом Каплею. Вадим Олексійович розповів, що вже під кінець пожежі повернулася й хазяйка. Це вона розтопила в хаті плиту й замкнула в ній дітей та нібито пішла до матері. Кажуть, що бачили її і в магазині. Хтозна, в яких справах і куди ходила, але однозначно було видно, що жінка була в нетверезому стані. Її посадили в машину поліцейських і повезли у райвідділ, інакше обурений натовп людей міг влаштувати над нею самосуд. Повідомлений про нещастя, повернувся з роботи і її чоловік, який працював на заготівлі дров.

  • Із цієї пожежі хлопці повернулися після 2-ої години ночі, бо розтягували глинобитні стіни, обгорілі сволоки. На очах бувалих у бувальцях чоловіків виступали сльози жалю за загиблими дітьми. Про пожежу нам повідомили, коли вона була у розпалі, хата в тупичку, крайня у ярку, діти згоріли заживо,--розповідає Вадим Олексійович.

А сільський голова Драбівець Олександр Валентинович Герасименко розповідає про цю сім’ю

  • У 27-річної Тетяни шестеро дітей і вона ходила вагітна сьомим. Молода мати багатодітного сімейства, як і її мати, як і її сестра. Нікудишня мати і ніяка хазяйка. Дітей народить—і покине. Вона тільки рік проживає в нашому селі, а то проживала в Тальнівському районі у свекрухи. Там у свекрухи й двоє діток залишилось. Повернулась від свекрухи до матері, та чомусь з матір’ю посварилася, тому й стали мешкати зі своїм цивільним чоловіком окремо в старенькій хаті. Діти — не доглянуті, зобижені такими батьками. Двоє старшеньких пропускали школу, можна сказати—в школу не ходили. До них через два дні ходили вчителі з школи. На опікунській раді вирішувалось питання про вилучення дітей із цієї сім’ї. У понеділок ми мали прийняти остаточне рішення. Не встигли, бо вночі сталося таке лихо. У селі будинок сімейного типу, кілька прийомних сімей. І цим би діткам опікуни знайшлися, якби ж то знаття…

Трагедія підняла на ноги весь район. Ситуацію вже в понеділок, 18 грудня розглядали й на комісії з надзвичайних ситуацій, і в районній службі у справах дітей. Аналізували причини. Приходили й до такого висновку, що в нестерпних умовах дітей залишати не можна. А матір, що занапастила своїх дітей, чекає кримінальна відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.

В Золотоноші в ніч проти понеділка ураганний вітер звалив новорічну ялинку

Вже кілька років поспіль новорічну ялинку в Золотоноші  облаштовують на залізному каркасі, виготовленому технічними умільцями на місцевому ремонтно-механічному заводі, прикріпляючи до нього соснові гілки. Така рукотворна ялинка виходить стрункою та стильною, не доводиться для цього рубати в лісі високе дерево, що рятує йому життя. Змонтована таким чином ялинка ще й крутиться завдяки прикріпленому внизу редуктору. На минулому тижні працівники дільниці благоустрою "Міськводоканалу" встигли повністю її змонтувати, залишалося прикрасити іграшками та гірляндами,що вже планували зробити на цьому тижні, щоб як вже традиційно заведено,19 грудня в присутності міської дітвори Святий Миколай запалив на ній новорічні вогні. Та зашкодила негода в неділю 10 грудня. Весь день лила злива,перетворюючи вулиці
на річки й озера. А на ніч зірвався ще й ураганний вітер, зоставивши без світла деякі мікрорайони міста й окремі села. Цей же ураган опівночі звалив і ялинку на центральній площі в Золотоноші. "Добре, що ще не прикрашену, і що сталося це вночі та ніхто не постраждав,-кажуть жителі міста, котрі ще не встигли забути  літній ураган великої руйнівної сили1-го липня,котрий завдав великих збитків.
Зараз комунальники розбирають пошкоджену ялинку і встановлюватимуть нову. На ремонтно-механічному заводі ремонтують каркас та редуктор, поспішають, щоб до 19 грудня встановити на площі нову ялинку, яку має запалити святий Миколай. Це дійство не переноситься.

Міський бюджет


Станом на 10 грудня до міського бюджету надійшло 91 мільйон 497 тисяч гривень при плані 95 мільйонів 850 тисяч гривень,  виконання становить 95,46%, відхилення—4 млн.362 тисячі гривень.

Вилучено дітей


Службою у справах дітей проведено рейд  по обстеженню неблагополучних сімей, із кризових сімей вирішено вилучити 2 дітей, одне-в дитячий будинок компенсаційного типу, друге—в будинок дитини.

Subscribe to this RSS feed

0°C

Золотоноша

Snow Showers

Humidity: 100%

Wind: 22.53 km/h

  • 18 Dec 2017 0°C -1°C
  • 19 Dec 2017 -1°C -3°C