Оновлений 12:29:44 18.04.2019

Рекламне оголошення

Ви можете розмістити оголошення в цьому місці за 25 грн.

Головний редактор

Головний редактор

Олександр Сударик з Хрестителевого гідно представив Україну в Афінах

Нещодавно в столиці Греції місті Афінах відбувся відкритий чемпіонат Європи  серед чоловіків, жінок, юніорів, ветеранів та спортсменів з обмеженими можливостями , що проходив за версією Міжнародної федерації гирьового спорту.
На чемпіонаті кращими стали спортсмени з України, зайнявши перше місце. На другому - гирьовики з Греції, на третьому - команда Казахстану. В естафеті  перше місце виборола команда з України. Друге - спортсмени з Білорусі, третє - команда з Греції. Цей чемпіонат був підготовчим етапом до чемпіонату світу, який відбудеться 1-6 листопада в австралійському місті Мельнбурн.
  На цих змаганнях гідно представляв свою країну, область, Чорнобаївський район і своє село Хрестителеве його уродженець, борець Олександр Сударик, який вшістнадцятий раз став чемпіоном Європи. 59-річний ветеран  у своїй ваговій категорії виборов три золоті медалі  та покращив свій попередній  світовий рекорд у поштовху гирі довгим циклом. У його активі на цих змаганнях - ще одна золота медаль, яку він отримав  за перемогу серед усіх учасників, як ветеранів, так і молодих. Він восени поїде представляти Україну в Австралію, до Мельбурна.

Повернення ресурсів українському народу

Україні необхідна трансформація промисловості через реформування організаційних форм відносин власності та промислового виробництва, де громадянин України повинен стати ключовим фактором – і власником і продуктивною силою.
Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси є об'єктами права власності українського народу. А права власника повинні здійснювати органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Так визначено Конституцією України. Не вдаючись в деталі ситуації, яка склалася в країні, в усіх є повне розуміння необхідності приведення до норм Конституції України і повернення прав власності на ресурси українському народу. Таке можливо при трансформації промисловості через реформування організаційних форм відносин власності та промислового виробництва.
Трансформацію галузі потрібно починати, перш за все, з реформування організаційних форм відносин власності у створенні чи реорганізації промислових підприємств – започаткування і впровадження співволодіння і співуправління. Це не тільки заохочувальна і мотивуюча складова – це і основа для розвитку засад соціально-ринкової економіки.
Повернення ресурсів українському народу
Оптимальне формування відносин власності буде позитивно впливати на функціонування та розвиток промисловості. Тільки завдяки оптимальній формі відносин власності може бути досягнута ефективність промислового виробництва за всіма критеріями ефективності, основними з яких є: структурний, технічний, технологічний, економічний, витратний, соціальний, екологічний, енергетичний, інвестиційний критерії.
Колективне господарювання на землі матиме не тільки економічні переваги, але цим, в певній мірі, забезпечується норми конституції і не прописні норми співволодіння природними ресурсами і усуспільнення прибутків від користування ними українським народом.
Крім земельних ресурсів, надр, природних ресурсів є ще багато ресурсів як природних, так і створених фізичною і інтелектуальною працею, які є надбанням українського народу і повинні слугувати українському народу. До таких надбань відносяться і механізми державного управління (механізми грошово-кредитної політики, механізми аграрної та промислової політики та інші), промислова і створені монополії (природні, економічні), і вони повинні слугувати суспільству з максимальною віддачею.
Отже, щоб нові чи реорганізовані промислові підприємства мали максимальну успішність при виробничій діяльності вони повинні відповідати суспільним інтересам і бути суспільно значимими. Тільки в такому випадку можна розглядати доступ таких підприємств до ресурсів країни на умовах співволодіння та співуправління.
Такі підприємства можуть бути створені об’єднаннями громадянами за об'єднавчими принципами, необхідними для створення суспільно значимого промислового виробництва. Головними з таких принципів є:
- за однорідністю засобів виробництва;
- територіальний;
- професійний;
- науково-технічний;
- масовий;
- за спільними засобами виробництва;
- за спільною метою діяльності.
Держава може, а інколи і повинна, створювати підприємства спільно з об’єднаннями громадян практично на тих же об’єднавчих принципах, до яких можна додати ще і монопольний принцип.
Суто державні підприємства можуть створюватися з метою реалізації функцій державного управління, забезпечення державних монополій, відновлення та повернення природних монополій в державне управління.
Створені (реорганізовані) на таких принципах промислові підприємства повинні отримати всебічне ресурсне забезпечення. Для таких підприємств буде і логічним застосування певних преференцій.
Українцям необхідно усвідомити свою значимість в економічному відтворенні країни, стати власниками виробництв і приймати участь у співволодінні та співуправлінні ресурсами всього українського народу.

ЯКОЮ БУДЕ УКРАЇНА, ЗАЛЕЖИТЬ ВІД МАЙБУТНЬОГО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА

Президентські вибори засвідчили, що в суспільстві переважають протестні настрої, що виборці голосують радше «проти», аніж «за». До цього їх спонукає розчарування владою, тотальна бідність і відсутність будь-яких перспектив. У такій непевній ситуації надзвичайно важливо зберегти стабільність у державі. Для цього Україні потрібен сильний прем’єр-міністр, який урівноважив би президента.
Не всі знають, що, за чинною Конституцією, Україна – не президентська республіка, а парламентсько-президентська. З огляду на це Основний закон передбачає механізми противаг президентській владі. Провідна роль тут відводиться Верховній Раді, яка формує та контролює національний уряд.
Кабмін не складає повноважень перед новообраним президентом, водночас уряд автоматично йде у відставку при обранні нового парламенту.
Сфера відповідальності президента – зовнішня та безпекова політика. Тож глава держави має право подавати кандидатури лише двох членів уряду – міністра закордонних справ та оборони, яких має затвердити Верховна Рада. Усіх інших претендентів на міністерські посади парламентові пропонує прем’єр-міністр.
Ключовою фігурою в державі за змішаної, парламентсько-президентської, системи є прем’єр-міністр. Саме від нього залежить рівень життя українців, тому цю посаду повинен обіймати досвідчений господарник і впливовий політик. В Україні таких людей, ефективних і незаплямованих, – обмаль. І першим на думку спадає прізвище Юлії Тимошенко. Вона двічі очолювала уряд і досягла на цій посаді відчутних результатів. Це завдяки Тимошенко «Криворіжсталь» продали на прозорому аукціоні за фантастичні 4,8 млрд доларів США, чого раніше ніколи не було в Україні. Це Тимошенко знищила корупційні схеми в енергетичній сфері, перенаправивши гроші в державний бюджет.
Юлія Тимошенко ефективно працювала на покращення життя різних категорій громадян: підвищувала зарплати бюджетникам, ініціювала держпрограми у сфері медицини, започаткувала виплати при народженні дітей, безкоштовно видавала селянам сертифікати на приватизацію землі тощо.
На жаль, протягом найближчих місяців ситуація в країні навряд чи зміниться на краще.
Реальний шанс змінити внутрішню політику з’явиться восени, коли пройдуть парламентські вибори. Адже саме тоді новообрана Верховна Рада займеться формуванням нового уряду й постане питання про пошук ефективного прем’єр-міністра.
Тимошенко була найкращим головою Кабінету Міністрів України. Нині вона, як і раніше, має авторитет у ділових колах та підтримку серед населення. На президентських виборах-2019 лідер «Батьківщини» посіла третє місце. І, не зважаючи на наявні докази фальсифікацій на користь чинного президента, Тимошенко прийняла результат, щоб не розхитувати ситуацію в країні.
Виступаючи перед головами депутатських фракцій і комітетів, Тимошенко наголосила: нині Україна постала перед викликом непрофесійного управління.
«За декілька місяців розпочинається парламентська виборча кампанія і ще можна все виправити й повернутися до справжнього державотворення», – сказала лідер «Батьківщини».
Сергій МАЦІЄВСЬКИЙ

Від 1 січня оподаткуванню підлягають подарунки +1043,25 грн. на місяць

Вказана норма стосується лише подарунків у натуральній формі
   Виходячи з норм Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» від 23 листопада 2018 року №2628-VIII, яким викладено у новій редакції підпункт 165.1.39 Податкового кодексу України та з урахуванням Закону №2629 з 1 січня 2019 року діє новий порядок оподаткування вартості подарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань). Тепер не оподатковуватиметься вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань) – у частині, що не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, тобто з цього року не оподатковуватимуться дарунки (а також призи переможцям та призерам спортивних змагань) вартістю не більше 1043,25 грн. на місяць (4173Х25%), а з різниці між сумою подарунку та його неоподатковуваною вартістю (у 2019 році – 1043,25 грн. на місяць) справлятиметься податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовий збір 1,5%. Вказана норма щодо неоподаткування частини вартості дарунку не поширюється на дарунки та призи у вигляді грошових виплат у будь-якій сумі. Нагадаємо, до 1 січня ц.р. не оподатковувалися подарунки та призи в сумі  930,75 грн. на місяць та за перевищення цієї суми оподаткуванню підлягала вся вартість подарованого.
       Пропонуємо активно опрацьовувати новації – 2019 і прочитати коментарі головного управління ДФС в області «Плануємо новий податковий рік!» (розмір мінімальної заробітної плати, прожиткового  мінімуму на 2019 рік та оновлені ставки (пільги) з податків, розмір яких від них залежить): goo.gl/PxdGnt; застосування РРО ФОП – платниками  єдиного податку: goo.gl/WPdH9K; поширення ставки ЄСВ у 8,41% для ФОП – роботодавців:  goo.gl/Z49ZjS ставки єдиного податку для платників другої групи з Черкас: goo.gl/SJjNRN
      Готуються ще коментарі головного управління ДФС у Черкаській області для платників єдиного податку та приклади розрахунку податків із заробітної плати – 2019.
      Новація ДФС у Черкаській області – щоденні відповіді на ТОП – 5 запитань платників податків:  goo.gl/SnWVzL
     Інформація про відкриття з 3 січня додаткових рахунків з ПДФО, військового збору, екологічного податку та рахунків об’єднаних територіальних громад, утворених за результатами перших місцевих виборів, що відбулись у 2018 році: goo.gl/7S9qne

Subscribe to this RSS feed

-1°C

Золотоноша

Mostly Cloudy

Humidity: 87%

Wind: 19.31 km/h

  • 04 Jan 2019 0°C -7°C
  • 05 Jan 2019 -1°C -7°C